Like pentru a fi la curent cu toate faptele bune de pe imparte.ro

Imparte.roStiri si evenimente caritabileAnunt job oportunity: Internship in cadrul Fundatiei Noi Orizonturi

Anunt job oportunity: Internship in cadrul Fundatiei Noi Orizonturi

Fundatia Noi Orizonturi anunta selectia a doua persoane pentru un Program de Internship in Bucuresti. Fundatia Noi Orizonturi este o organizatie non-profit care deruleaza programe de educatie prin experienta adresate in special tinerilor cu varste cuprinse intre 12 si 18 ani.

Misiunea Fundatiei Noi Orizonturi este de a promova modele de educatie prin experienta de calitate, care dezvolta abilitati de viata in randul tinerilor, ca o strategie de dezvoltare durabila a societatii. In cadrul programelor sale, Fundatia Noi Orizonturi foloseste doua metode principale: educatia prin serviciul in folosul comunitatii (service learning) si a educatiei prin experienta (outdoor education) prin cele doua mari programe ale sale IMPACT si VIATA.

Care vor fi responsabilitatile postului?

  • Actualizezi bazele de date ale liderilor si membrilor cluburilor IMPACT
  • Verifici si multiplici documentele de raportare financiara a coordonatorilor cluburilor IMPACT la nivel national
  • Te asiguri de trimiterea materialelor promotionale si a altor colete catre cluburile IMPACT
  • Revizuiesti si traduci in limba engleza descrierile proiectelor in folosul comunitatii implementate de cluburile IMPACT din tara
  • Te ocupi de aprovizionarea cu materiale consumabile a biroului Fundatiei Noi Orizonturi si de spatiile de depozitare ale acestora
  • Sustini activitatile cluburilor IMPACT din Bucuresti
  • Te asiguri de adunarea informatiei pentru updatarea site-ului, blog-ului precum si dezvoltarea newsleterului IMPACT (poze, filmulete, descrieri etc.)
  • Contribui la dezvoltarea de noi proiecte in cadrul retelei de cluburi IMPACT la nivel national si te asiguri de atingerea obiectivelor si indicatorilor aceastora
  • Asisti alti angajati ai Fundatiei Noi Orizonturi in activitatile acestora (in domeniul financiar, de management de proiect, relatii publice, training, etc.)

Daca suna interesant si crezi ca te atrag activitatile de mai sus, afla ca va trebui sa le indeplinesti 4 ore pe zi, incepand din 6 decembrie 2010, iar perioada de intership va dura 6 luni.

Ce iti ofera Fundatia Noi Orizonturi?

  • Mediu de lucru atractiv si echipa tanara si dinamica
  • Posibilitatea de a lucra intr-o echipa a carei viziune este aceea de a transforma IMPACT-ul intr-un program national prezent in fiecare judet in sistemul scolar
  • Posibilitatea de formare si instruire permanenta atat in training-uri nationale, cat si internationale
  • Recomandari pentru viitoare aplicatii si oportunitati de angajare
  • Oportunitatea de a ramane un colaborator permanent al organizatiei

Profilul candidatului:

  • Studii superioare in desfasurare
  • Cunostinte de operare PC (Word, Power Point Excel – baze de date) si in utilizarea Internetului
  • Buna cunostere a limbii engleze scris si vorbit
  • Atentie distributiva, capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan
  • Persoana pro-activa, cu initiativa, dinamica, orientata pe rezultat, cu abilitati organizatorice
  • Abilitati excelente de comunicare si de lucru in echipa
  • Deschiderea de a primi feedback
  • Disponibilitatea catre un program flexibils
  • Experienta anterioara in organizatii non-guvernamentale sau activitati extra-scolare reprezinta un avantaj

Cum aplici la Internship?

Daca esti interesat trebuie sa trimiti un CV insotit de o scrisoare de intentie pana la data de 22 noiembrie 2010, la adresa de e-mail ramona_ursu@noi-orizonturi.ro; cu subiectul mesajului Internship FNO.

Evaluarea cererilor primite se va face cu respectarea principiului confidentialitatii si al egalitatii de sanse. Vor fi contactate numai persoanele care indeplinesc cerintele mentionate si sunt selectionate pentru interviu.

Interviurile vor avea loc in perioada 29 – 30 noiembrie 2010, la sediul Fundatiei din Bucuresti. Pe 3 decembrie 2010 va fi anuntata decizia.

Persoana de contact:

Ramona Ursu – manager de proiect - Fundatia Noi Orizonturi.

Tel 0735.171.264

Succes!

Sursa foto: inyahart.files.wordpress.com

Vino in comunitatea donatorilor imparte.ro

Intra in cont si fii primul care posteaza un comentariu.

Stirile Imparte.ro pe site-ul tau

Alte articole similare:
Voluntariat si cursuri de prim-ajutor la Constanta

Se cauta voluntari pentru cutremure si incendii

Programe de formare si perfectionare profesionala, o colaborare intre ANPF si mediul universitar

Program de voluntariat cu accent de antreprenoriat

Comunitate imparte.ro

Afla cum poti cere ajutor

Pagina de presa

Scrie pe imparte.ro